صندوق سرمایه گذاری خصوصی ثروت آفرین فیروزه
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۱۸۰۸
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۵۱۱۰۴
اهداف صندوق

 


اهداف و الزامات هاي سرمايه گذاري

هدف از تشکيل صندوق، جمع‌آوري سرمايه از سرمايه‌گذاران و سرمايه‌گذاري در شرکت‌هاي داراي پتانسيل رشد زياد با هدف کسب بيشترين بازده اقتصادي ممکن در برابر پذيرش ريسک است. علاوه بر کسب بازدهي از سرمايه‌گذاري‌هاي بلندمدت در اين زمينه، کمک به رشد اقتصادي، کارآفريني و ايجاد اشتغال از ديگر اهداف صندوق به حساب مي‌آيند. در راستاي هدف يادشده، موضوع فعاليت صندوق جمع‌آوری منابع مالی و تخصیص عمدۀ آن به سرمايه‌گذاري در سهام/سهم­الشرکه شرکت­ها با موضوع فعالیت در صنایع "محصولات کشاورزی و دامپروری، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی، صنایع فلزی و معدنی، صنایع کاغذ و مقوا و صنایع لجستیک و بسته ­بندی" است. صندوق مانده وجوه خود را می‌تواند به اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی سپرده بانکی تخصیص دهد. هزینه­ های مطالعات مربوط به انتخاب صنایع هدف به عهده مدیر صندوق بوده و هیچ هزینه مازادی به صندوق تحمیل نمی ­کند. 

الزامات سرمايه گذاري صندوق

نصاب دارايي ها در صندوق 

مدير صندوق به طور کلي به دنبال کاهش ريسک سرمايه‌گذاري از طريق افزايش شرکت‌هاي سبد سرمايه‌گذاري صندوق خواهد بود، با اين حال هنگام تصميم‌گيري در مورد سرمايه‌گذاري جديد همواره گزينه سرمايه‌گذاري در سبد کنوني شرکت در برابر سرمايه‌گذاري در فرصت پيشنهادي جديد مورد بررسي قرار مي‌گيرد. در اين بررسي علاوه بر معيارهاي پيش‌گفته، مدير صندوق خالص منافعي که ممکن است در هر يک از اين دو گزينه محقق شود را در نظر مي‌گيرد. به اين شکل که تغيير ريسک صندوق ناشي از سرمايه‌گذاري و افزودن يک شرکت جديد به سبد سرمايه‌گذاري صندوق نسبت به سرمايه‌گذاري در يکي از شرکت‌هاي کنوني سبد سرمايه‌گذاري صندوق سنجيده مي‌شود. مجموع منابع در اختيار صندوق پس از انجام سرمايه‌گذاري، تعداد و ماهيت شرکت‌هاي صندوق از جمله پارامترهاي انجام اين مقايسه است.

در سرمایه‌گذاری در شرکت‌های سرمایه‌پذیر، محدوديت‌هاي زیر لحاظ می‌گردد:

·          ‌با توجه به اين که صندوق تحت قوانين جمهوري اسلامي ايران و سازمان بورس و اوراق بهادار به فعاليت مي‌پردازد، زمينه‌هايي که طبق اين قوانين قابل سرمايه‌گذاري نيستند موضوع فعاليت صندوق نخواهند بود. به علاوه صندوق در صنايعي خارج از آن چه در هدف سرمايه‌گذاري تعريف شده ورود نخواهد کرد.

·        به‌منظور کاهش ريسک سرمايه‌گذاري، بيش از 35 درصد منابع صندوق در يک شرکت خاص سرمايه‌گذاري نمي‌شود.

·        اين صندوق سعي می‌کند در صورت نياز به حجم بالاي سرمايه‌گذاري، سرمايه‌گذاري را با همراهي صندوق‌ها و سرمايه‌گذاران ديگر به‌صورت سنديکايي انجام دهد و ريسک خود را کاهش دهد.

·         حداقل 5 درصد از منابع صندوق به‌منظور تأمین نيازهاي سرمايه‌اي آينده شرکت‌هاي سرمايه‌پذير به‌صورت نقد يا در غالب اوراق نگهداري مي‌شود.

·        با توجه به پیش ­بینی تورم بالا در کشور و در صورت تحقق این پیش بینی­ ها در سال­ های آتی که منجر به کاهش قدرت سرمایه ­گذاری صندوق می ­گردد، در صورت درخواست کمیته سرمایه ­گذاری از مجمع و تایید حسابرس و متولی و در نهایت تصویب در مجمع امکان افزایش سرمایه صندوق به میزان مورد نظر امکان ­پذیر می­باشد.

·        صندوق برای سرمایه­ گذاری­ های خود می­ تواند وام دریافت نماید. عمر تسهیلات صندوق از عمر صندوق بیشتر نخواهد بود.